Firma Mikroflor sp. z o.o. sp. k. rozpoczęła działalność w grudniu 2016 roku. Jest ona część grupy kapitałowej Kaczmarski Group.

Misją firmy jest produkcja i dystrybucja innowacyjnych, opartych na mikroorganizmach produktów dla rynku rolnego i zastosowań w domu, na działce i w ogrodzie.

Ofertę Mikrofloru otwiera obecnie nowatorski nawóz wapienny o nazwie MikroCalc. Jest on unikalnym na rynku, 3 składnikowym produktem do całorocznego stosowania w uprawach polowych, na łąkach i pastwiskach oraz w sadach i uprawach warzyw i owoców.

Paletę produktów uzupełniają:

  • preparaty mikrobiologiczne dla gleby i roślin (w tym stymulatory wzrostu, kondycjonery gleby poprawiające jej żyzność, czy seria priobiotyków bakteryjnych dla roślin polowych, warzyw i owoców oraz dla sadownictwa. Posiadamy w ofercie również preparaty ograniczające podatność roślin na działanie patogenów ).
  • preparaty mikrobiologiczne dla zwierząt (dla zwierząt domowych oraz hodowlanych w tym zakiszacze)
  • preparaty do oczyszczania środowisk wodnych
  • utylizatory nieczystości

Wszystkie produkty oferowane przez Mikroflor są oparte na ponad 20 letnim doświadczeniu w wytwarzaniu bezpiecznych, skutecznie działających i unikalnych w produkcji szczepów bakterii. Absolutnym priorytetem naszej działalności jest zachowanie najwyższej jakości oferowanych preparatów.

Kolejne produkty są opracowywane i wdrażane na rynek we współpracy z ośrodkami akademickimi i uznanymi ekspertami, praktykami, autorytetami w zakresie stosowania innowacyjnych, ekologicznych technologii rolniczych.

W Polsce Mikroflor współpracuje ściśle z największymi firmami dystrybucyjnymi na rynku agro, eksportuje też swoje produkty na rynki zagraniczne.