Uprawy polowe
Produkty biologiczne dla zrównoważonego rolnictwa

POWER Plus ST

Mikrobiologiczny preparat do zaprawiania materiału siewnego

W skład kompozytu mikrobiologicznego wchodzą bakterie promujące wzrost roślin (ang. PGPB – Plant Growth Promoting Bacteria). Wpływają one pozytywnie na wegetację roślin poprzez stymulowanie ich wzrostu w sposób bezpośredni i pośredni.

Bezpośrednie promowanie wzrostu rośliny przez mikroorganizmy preparatu polega m.in. na dostarczaniu roślinie składników mineralnych (azotu, fosforu i żelaza), syntezie fitohormonów stymulujących rozwój systemu korzeniowego i części nadziemnych roślin (auksyn, cytokin i giberelin), redukcji poziomu etylenu, który w wysokim stężeniu niekorzystnie wpływa na ukorzenianie się roślin.

Pośrednie metody promowania wzrostu roślin przez mikroorganizmy preparatu POWER Plus ST polegają na zahamowaniu wzrostu patogenów, poprzez konkurowanie z nimi o niszę i składniki odżywcze potrzebne do wzrostu, produkcję metabolitów o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Zaprawianie nasion preparatem POWER Plus ST przekłada się na poprawę oraz wyrównanie wschodów i dalszy wzrost roślin

Dawkowanie i sposób stosowania

Zboża, kukurydza: 1 kg/1 tonę ziarna. Rzepak: 0,5 kg/1 tonę nasion.

Zaprawa materiału nasiennego: Rozpuścić potrzebną ilość preparatu w niewielkiej ilości wody (ok. 0,5 l) poprzez energiczne potrząsanie, otrzymany roztwór dodać do zaprawy, wymieszać, zaprawić jak zwykle.

Stosowanie preparatu POWER Plus ST

  • zapewnia lepsze i równomierne wschody,
  • zwiększa wigor siewek,
  • poprawia stopień odżywienia roślin,
  • pobudza wydajniejszy wzrost roślin.